19 – 21 червня 2024 р. у м. Луцьк Волинської області відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Видатні українці. Олена Пчілка», організатори – Національний центр «Мала академія наук України» спільно з комунальною установою «Волинська обласна Мала академія наук»,  Волинським національним університетом імені Лесі Українки.

Метою конференції є гідне відзначення 175-річчя з дня народження видатної української письменниці, етнографині,  громадської діячки Олени Пчілки (справжнє ім’я та прізвище – Олена Косач) (1849–1930), вивчення її творчості та впливу на українську культуру, а також стимулювання дослідницької діяльності серед учнівської молоді.

На підготовчому етапі конференції юні науковці України – історики та літературознавці – реалізували проєкти за напрямами: 1) біографія Олени Пчілки в контексті епохи; 2) наукова, творча та громадська діяльність Олени Пчілки; 3) родина Драгоманових-Косачів в історії України; 4) Олена Пчілка в колі сучасників; 5) мовотворчість Олени Пчілки; 6) вплив Олени Пчілки на становлення Лесі Українки.

За результатами реалізації проєктів Оргкомітет конференції запросив до очної участі в заході 28 здобувачів освіти з Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Івано-Франківської, Львівської, Одеської, Полтавської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької областей. Серед них:

-Верьовкіна Марія, учениця 8-го класу Часовоярського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 17 Часовоярської міської ради Донецької області, керівниця – Давидова Ксенія Сергіївна, учитель української мови та літератури;

-Звагольська Алеся, учениця 10-го класу Ліцею зі структурним підрозділом гімназії № 6 Покровської міської ради Донецької області, керівниця – Колеснікова Юлія Сергіївна, учитель історії;

-Міщенко Данило, учень 11-го класу Слов’янського  закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 11 Слов'янської міської ради Донецької області, вихованець відділення історії КПНЗ «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді», керівник – Мицько Віктор Михайлович, учитель історії;

-Сухомлинов Андрій, учень 10-го класу Навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 - дошкільний навчальний заклад" Добропільської міської ради Донецької області», вихованець відділення історії КПНЗ «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді», керівниця – Тераніс Анжеліка Вікторівна, учитель історії.

В очному форматі участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Відомі українці. Олена Пчілка» узяв Сухомлинов Андрій             (м. Добропілля), тематичний напрям «Олена Пчілка в колі сучасників», він висвітлив співпрацю цієї видатної української письменниці з Марком Кропивницьким, драматургом, режисером та актором, у справі розбудови дитячого театру. Дитячі театри, засновані Марком Кропивницьким на хуторі Затишок Куп’янського повіту Харківської губернії та Оленою Пчілкою на хуторі Зелений Гай на околицях Гадяча Полтавської губернії, перетворилися на осередки патріотичного та морально-естетичного виховання українських дітей. 

Щиро вдячні відділу освіти Добропільської міської ради Донецької області за підтримку обдарованої учнівської молоді, створення умов для участі юних науковців у всеукраїнських заходах!

У дистанційному форматі взяли участь у конференції Верьовкіна Марія (м. Часів Яр), Звагольська Алеся (м. Покровськ), Міщенко Данило (м. Слов’янськ). У виступі Верьовкіної Марії за напрямом «Біографія Олени Пчілки в контексті епохи» було відображено громадсько-політичну позицію письменниці, її спротив політиці русифікації за часи царату та більшовицької диктатури. Зокрема школярка повідомила про обставини арешту Олени Пчілки більшовиками у 1920 р. за синьо-жовтий прапор, яким письменниця огорнула підгруддя Тараса Шевченка в Гадячі. Розповідаючи про творчу та громадську діяльність Олени Пчілки, Міщенко Данило зупинився на її публікаціях в часописі «Рідний край», де вона, редакторка та журналістка видання, встає на захист українських селян -‒ учасників Сорочинського повстання 1905 року. Звагольська Алеся проаналізувала вплив Олени Пчілки на становлення її славетної доньки Лесі Українки, показала спільні риси їхнього світогляду на прикладі памфлету Лесі Українки «Голос однієї ув’язненої» – спроби донести до французького (європейського) суспільства ще у 1896 р. правди про переслідування українців у Російській імперії. 

Дякуємо за розуміння та чуйність організаторам Всеукраїнської науково-практичної конференції «Відомі українці. Олена Пчілка», які надали юним донеччанам можливість долучитися до заходу в онлайн-форматі!    Сподіваємося на продовження співробітництва у справі виховання дітей і молоді на прикладах громадсько-політичних і культурних діячів – справжніх патріотів України!

1
1
2
2
3
3
4_Дист. відкриття
4_Дист. відкриття
5_Виступ Сухомлинова А.
5_Виступ Сухомлинова А.
6_Виступ Сухомлинова А.
6_Виступ Сухомлинова А.
7_Виступ Міщенка Д. дист.
7_Виступ Міщенка Д. дист.
8_Виступ Міщенка Д. дист.
8_Виступ Міщенка Д. дист.
9_Виступ Міщенка Д. дист.
9_Виступ Міщенка Д. дист.
10_Виступ Завгольської А. дист
10_Виступ Завгольської А. дист
11_Виступ Завгольської А. дист.
11_Виступ Завгольської А. дист.
12_Виступ Завгольської А. дист.
12_Виступ Завгольської А. дист.
13_Виступ Верьовкіної М. дист.
13_Виступ Верьовкіної М. дист.
14_Виступ Верьовкіної М. дист.
14_Виступ Верьовкіної М. дист.
15_Виступ Верьовкіної М. дист.
15_Виступ Верьовкіної М. дист.
16_Сухомлинов А. Тераніс А. В.
16_Сухомлинов А. Тераніс А. В.
17_Екскурсія_Замок Любарта
17_Екскурсія_Замок Любарта
18_Екскурсія_Замок Любарта
18_Екскурсія_Замок Любарта
19_Екскурсія_Музей Лесі Українки
19_Екскурсія_Музей Лесі Українки
20_Екскурсія_Музей Лесі Українки
20_Екскурсія_Музей Лесі Українки
21_Екскурсія_Музей Лесі Українки
21_Екскурсія_Музей Лесі Українки
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Відповідно до Указу Президента України від 18 травня 2019 року № 274/2019 у третю неділю червня відзначається День батька. Це свято – чудовий привід згадати про важливість татусів у нашому житті та висловити їм свою любов і вдячність. Це свято, яке робить нашу сім'ю міцнішою, а стосунки з батьками – теплішими. Сьогодні, в умовах жорстокої війни, розв’язаної російською федерацією проти України, День батька набуває особливого значення. Тисячі українських батьків мужньо стали на захист Батьківщини, ризикуючи своїм життям заради майбутнього своїх дітей та всієї країни. Безмежна щира вдячність і шана батькам-захисникам, які боронять нашу землю від ворога, усім батькам, які дарують дітям любов, турботу та захист!

У червні 2024 року педагоги та вихованці КПНЗ «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді» взяли участь в акції, яку започаткувало Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації. Вихованці відділення історії КПНЗ «ДОМАНУМ» виготовили тематичні листівки з побажаннями міцного здоров'я, незламної волі, швидкої перемоги та щасливого повернення до своїх родин, сувеніри-обереги. Вихованки відділення філології КПНЗ «ДОМАНУМ» підготували відеопривітання.

У День батька, як і в кожен інший, ми приєднуємося до привітань і поздоровлень, що лунають на адресу наших батьків! Бажаємо їм бути з нами якомога довше, щоб ми більше могли радувати їх і піклуватися про них, любити їх і спілкуватися з ними, адже цю можливість ми маємо не завжди!

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
Оберіг 1
Оберіг 1
Оберіг 2
Оберіг 2
Оберіг 3
Оберіг 3
Оберіг 4
Оберіг 4
Оберіг 5
Оберіг 5
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

1 червня 2024 року в дистанційному форматі відбувся онлайн-міст «Голоси дітей» із педагогами та вихованцями Школи Українознавства ім. Лесі Українки, що працює в м. Ноттінгем (Велика Британія).

У заході взяли участь призери Всеукраїнського конкурсу «МАН-Юніор Дослідник» - юні історики Донеччини, які провели відеоекскурсії до історико-культурних пам’яток нашого регіону:

- Жижченко Дмитро, здобувач освіти 8-го класу Краматорського закладу загальної середньої освіти № 12 ім. Степана Чубенка Краматорської міської ради Донецької області;

- Бунтовський Денис, здобувач освіти 10-го класу  Краматорського закладу загальної середньої освіти № 22 з профільним навчанням імені Миколи Миколайовича Крупченка Краматорської міської ради Донецької області;

- Полуніна Єлизавета, здобувачка освіти 8-го класу Привільської гімназії Черкаської селищної ради Краматорського району Донецької області;

- Полуніна Софія, здобувачка освіти 8-го класу Привільської гімназія Черкаської селищної ради Краматорського району Донецької області.

4 червня 2024 року.

На жаль, розмова про майбутнє українських дітей сьогодні є неможливою без згадок про війну. Ще у 1982 році ООН заснувала Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії (4 червня) для того, щоб світова спільнота не забувала: під час війни гинуть не тільки солдати, Рішенням Верховної Ради від 1 червня 2021 року в Україні встановлено День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Під час онлайн-мосту «Голоси дітей» вихованці Школи Українознавства імені Лесі Українки дізналися про історію трирічної дівчинки Єви Самофалової, яка загинула разом з батьками, рідним і двоюрідним братом, бабусею під час обстрілу с. Рівне Донецької області 6 січня 2024 року (https://www.victims.memorial/people/ieva-samofalova). Було вирішено, що українські мешканці Ноттінгему долучяться до акції «Голоси дітей» 4 червня 2024 року та за допомогою дзвіночків-янголяток нагадають громадянам Великої Британії про необхідність боротися за припинення війни в Україні. Пропонуємо усім небайдужим у нашій країні та поза її межами взяти участь у цій акції. Заготовка та інструктаж з виготовлення дзвіночка-янголятка: https://www.facebook.com/share/p/B1EoCeiB7F1GTm8t/

Щиро вдячні Спірке Олені Андріївні, викладачці Школи Українознавства імені Лесі Українки, за допомогу в організації онлайн-мосту «Голоси дітей».

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Упродовж 4–6 червня 2024 р. у м. Львів відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Україна очима молодих» (організатори – Національний Центр «Мала академія наук України» спільно з Львівською обласною Малою академією наук учнівської молоді). 13-й рік поспіль конференція збирає небайдужих представників обдарованої учнівської молоді з метою обговорення ідей розв’язання проблем, що постають перед українським суспільством в цілому та окремими регіонами.

На відбірковому етапі юні науковці підготували науково-дослідницькі проєкти за п’ятьма напрямами:

- екобізнес України: тренди та перспективи;

- локальні виміри російсько-української війни: історичний контекст;

- Україна та екологічні виклики воєнного часу;

- нові джерела енергії та енергоекономні технології: авторські розробки, досвід впровадження в регіоні;

- реформа децентралізації: роль місцевих краєзнавчих ресурсів у формуванні територіальної ідентичності громад (брендингу територій).

Оргкомітет конференції розглянув тези проєктів і запросив до очної участі в конференції 60 учасників із усієї України. Серед них – здобувачі освіти Донецької області:

Артем Кулініч, здобувач освіти 10 класу Добропільського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад» Добропільської міської ради, вихованець гуртка «Українська мова» ОЗШ «Юний дослідник» КПНЗ «ДОМАНУМ»;

Дмитро Коробов, здобувач освіти 10 класу Добропільського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад» Добропільської міської ради, вихованець гуртка «Фольклористика» ОЗШ «Юний дослідник» КПНЗ «ДОМАНУМ»;

Анастасія Мацюра, здобувачка освіти Опорного закладу загальної середньої освіти «Лідер» Краматорської міської ради Донецької області.

Кулініч Артем представив тези на секцію «Реформа децентралізації: роль місцевих краєзнавчих ресурсів у формуванні територіальної ідентичності громад (брендингу територій)», Коробов Дмитро та Мацюра Анастасія – на секцію «Локальний вимір російсько української війни: історичний контекст».

Участь юних донеччан у Всеукраїнській науково-практичній конференції  «Україна очима молодих» стала можливою завдяки наполегливій сумлінній праці самих дослідників та їхніх керівників – Кулініч Ольги Богданівни, Бавикіної Людмили Дмитрівни (Добропільський навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад» Добропільської міської ради), Мельник Ірини Романівни (Опорний заклад загальної середньої освіти «Лідер» Краматорської міської ради Донецької області).

 За сприянням відділу освіти Добропільської міської ради Донецької області Артем Кулініч і Дмитро Коробов взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Україна очима молодих» в очному форматі та отримали чудову можливість презентувати результати власних наукових пошуків, дискутувати щодо важливих питань державного та суспільного життя, поділитися своїми думками та ідеями з молоддю інших регіонів України.

Щиро дякуємо організатором конференції за створення майданчику для генерації ідей учнівської молоді – наукового майбутнього України!

08_06_24_1
08_06_24_1
08_06_24_2
08_06_24_2
08_06_24_3
08_06_24_3
08_06_24_4
08_06_24_4
08_06_24_5
08_06_24_5
08_06_24_6
08_06_24_6
08_06_24_7
08_06_24_7
08_06_24_8
08_06_24_8
08_06_24_9
08_06_24_9
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Упродовж квітня – травня 2024 року юні науковці України брали участь у Всеукраїнському конкурсі «МАН-Юніор Дослідник» (далі – Конкурс) у номінаціях «Астроном», «Еколог», «Історик», «Технік». 31 травня 2024 року на сайті Конкурсу оприлюднено результати конкурсу за підсумками відбіркового етапу (оцінювання науково-дослідницьких проєктів проводилося за участю інших учасників певної номаінації) та онлайн-захисту: http://man-junior.org.ua/

Вітаємо учасницю конкурсу в номінації «Технік» Козленко Поліну Максимівну, ученицю 8-го класу Ліцею зі структурним підрозділом гімназії №1 Покровської міської ради Донецької області, керівники – Терещенко Віта Володимирівна, Любименко Олена Миколаївна; тема проєкту: «Досліди-фокуси на основі оптичних явищ» (матеріали проєкту розміщено: http://man-junior.org.ua/?p=31390 ).

У номінації «Історик» до онлайн-захисту було запрошено 9 представників і представниць обдарованої учнівської молоді Донецької області, які підготували свої проєкти за загальною темою цьогорічного Конкурсу – «Віртуальна екскурсія рідним містом / селом».

І місце  посів Теличко Андрій Олегович, учень 7-го класу Курахівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 Курахівської міської ради Донецької області, керівник – Мунтян Тетяна Володимирівна, тема проєкту «Екскурс пам’ятками архітектури Запоріжжя «Прибуткові будинки Олександрівська кінця ХІХ – початку ХХ століття» (http://man-junior.org.ua/?p=30860 ).

ІІІ місце посіли:

-Бунтовський Денис Сергійович, учень 10-го класу Краматорського закладу загальної середньої освіти № 22 з профільним навчанням імені Миколи Миколайовича Крупченка Краматорської міської ради Донецької області, керівники – Іванова Ганна Вікторівна, Рибалка Людмила Дмитрівна, тема проєкту «Старе місто – історичний центр Краматорська: подорож у просторі та часі» (http://man-junior.org.ua/?p=32155 );

-Жижченко Дмитро Валерійович, учень 8-го класу Краматорського закладу загальної середньої освіти № 12 ім. Степана Чубенка Краматорської міської ради Донецької області, вихованець гуртка «Історія України» Комунального позашкільного навчального закладу «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді», керівники - Кулик Вікторія Геннадіївна, Рибалка Людмила Дмитрівна, тема проєкту «Німі свідки первісної доби: Білокузьминівські крейдяні скелі» (http://man-junior.org.ua/?p=31462 );

Полуніна Єлизавета Володимирівна, учениця 8-го класу Привільської гімназії Черкаської селищної ради Краматорського району Донецької області, вихованка гуртка «Історія України» Комунального позашкільного навчального закладу «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді», керівники - Полуніна Юлія Володимирівна, Рибалка Людмила Дмитрівна, тема проєкту – «Музей народної архітектури, побуту та дитячої творчості в с. Прелесне – скарбниця матеріальної культури українців півдня Слобожанщини» (http://man-junior.org.ua/?p=31878 );

Полуніна Софія Володимирівна, учениця 8-го класу Привільської гімназії Черкаської селищної ради Краматорського району Донецької області, вихованка гуртка «Історія України» Комунального позашкільного навчального закладу «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді», керівники - Полуніна Юлія Володимирівна, Рибалка Людмила Дмитрівна; тема проєкту – «Садиба Бантишів у с. Прелесне Донецької області – зруйнована пам’ятка класицистичної садибної архітектури першої половини ХІХ ст.» (http://man-junior.org.ua/?p=31873 );

Хижняк Марк Анатолійович, учень 6-го класу Великоновосілківської гімназії з загальноосвітньою школою І ступеня Великоновосілківської селищної ради Донецької області, керівник - Журавльова Вікторія Вікторівна, тема проєкту «Великоновосілківщина очима підлітків» (http://man-junior.org.ua/?p=30674 ).

Дипломами учасників будуть нагороджені:

-Горбоносова Катерина Артемівна, учениця 9-го класу Закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №10 Мирноградської міської ради Донецької області, вихованка гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності» Будинку творчості дітей та юнацтва Мирноградської міської ради Донецької області, керівник –        Медведєв Костянтин Володимирович, тема проєкту «Маловідомі архітектурні пам’ятки міста Мирнограду» (http://man-junior.org.ua/?p=32176 );

-Литовченко Дар'я Сергіївна,  учениця 10-го класу Слов'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Слов'янської міської ради Донецької області, керівник - Мицько Віктор Михайлович, тема проєкту «Мандрівка Слов'янськом: досліджуємо минуле» (http://man-junior.org.ua/?p=32314 );

-Сальникова Поліна Костянтинівна, учениця 8 класу Навчально-виховного комплексу № 1 Покровської міської ради Донецької області, вихованка гуртка «Історія України» Комунального позашкільного навчального закладу «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді», керівники – Шафранова Юлія Вікторівна, Рибалка Людмила Дмитрівна, тема проєкту «Подорож у часі і просторі: вугільні підприємства Покровська та Мирнограда у 1990-1991 рр.» (http://man-junior.org.ua/?p=31229).

1.Жижченко Дмитро
1.Жижченко Дмитро
2.Жижченко Дмитро
2.Жижченко Дмитро
3.Бунтовський Денис
3.Бунтовський Денис
4.Бунтовський Денис
4.Бунтовський Денис
5.Полуніна Єлизавета
5.Полуніна Єлизавета
6.Литовченко Дар'я
6.Литовченко Дар'я
7.Литовченко Дар'я
7.Литовченко Дар'я
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7