Сьогодні відзначаємо одне з найважливіших свят – День Конституції України. Це державне свято було встановлене на честь ухвалення Конституції України, основного закону держави, який був прийнятий Верховною радою 28 червня 1996 року.

Прийняття Конституції стало важливою віхою в історії незалежної України, закріпивши її як суверенну та демократичну державу. Основний закон визначає принципи державного устрою, закріплює права і свободи громадян, а також встановлює порядок діяльності органів державної влади.

Ухвалення народом свого найголовнішого закону знаменувало народження вільної держави. Нехай вона завжди залишається незалежною і могутньою. Хай на жовтих полях достигають багаті врожаї, а небо буде блакитним і безхмарним, а головне – мирним ! Зі святом, дорогі друзі, із Днем Конституції України!

Короткий екскурс «Конституція України: історія та сучасність» можна переглянути за покликанням https://www.facebook.com/profile.php?id=100068625112641

Щороку 22 червня в Україні відзначається День  скорботи  і  вшанування  пам'яті  жертв  війни  в  Україні. Цей день встановлено Указом Президента України від 17 листопада 2000 року № 1245/2000 в річницю нападу нацистської Німеччини на СРСР (22 червня 1941 року). Пропонуємо до вашої уваги інформаційний дайджест про трагедію українського народу за часи нацистсько-радянської війни  - ключового збройного простистояння доби Другої світової війни. При підготовці дайджесту використано матеріали фотодокументальної виставки «Німецько-радянська війна. Український акцент» - проєкту Міністерства закордонних справ України та Національного музею історії України у Другій світовій війні.

. . . . . . . . . . . . . . .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Відповідно до Указу Президента України від 18 травня 2019 року № 274/2019 у третю неділю червня відзначається День батька. Це свято – чудовий привід згадати про важливість татусів у нашому житті та висловити їм свою любов і вдячність. Це свято, яке робить нашу сім'ю міцнішою, а стосунки з батьками – теплішими. Сьогодні, в умовах жорстокої війни, розв’язаної російською федерацією проти України, День батька набуває особливого значення. Тисячі українських батьків мужньо стали на захист Батьківщини, ризикуючи своїм життям заради майбутнього своїх дітей та всієї країни. Безмежна щира вдячність і шана батькам-захисникам, які боронять нашу землю від ворога, усім батькам, які дарують дітям любов, турботу та захист!

У червні 2024 року педагоги та вихованці КПНЗ «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді» взяли участь в акції, яку започаткувало Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації. Вихованці відділення історії КПНЗ «ДОМАНУМ» виготовили тематичні листівки з побажаннями міцного здоров'я, незламної волі, швидкої перемоги та щасливого повернення до своїх родин, сувеніри-обереги. Вихованки відділення філології КПНЗ «ДОМАНУМ» підготували відеопривітання.

У День батька, як і в кожен інший, ми приєднуємося до привітань і поздоровлень, що лунають на адресу наших батьків! Бажаємо їм бути з нами якомога довше, щоб ми більше могли радувати їх і піклуватися про них, любити їх і спілкуватися з ними, адже цю можливість ми маємо не завжди!

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
Оберіг 1
Оберіг 1
Оберіг 2
Оберіг 2
Оберіг 3
Оберіг 3
Оберіг 4
Оберіг 4
Оберіг 5
Оберіг 5
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

19 – 21 червня 2024 р. у м. Луцьк Волинської області відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Видатні українці. Олена Пчілка», організатори – Національний центр «Мала академія наук України» спільно з комунальною установою «Волинська обласна Мала академія наук»,  Волинським національним університетом імені Лесі Українки.

Метою конференції є гідне відзначення 175-річчя з дня народження видатної української письменниці, етнографині,  громадської діячки Олени Пчілки (справжнє ім’я та прізвище – Олена Косач) (1849–1930), вивчення її творчості та впливу на українську культуру, а також стимулювання дослідницької діяльності серед учнівської молоді.

На підготовчому етапі конференції юні науковці України – історики та літературознавці – реалізували проєкти за напрямами: 1) біографія Олени Пчілки в контексті епохи; 2) наукова, творча та громадська діяльність Олени Пчілки; 3) родина Драгоманових-Косачів в історії України; 4) Олена Пчілка в колі сучасників; 5) мовотворчість Олени Пчілки; 6) вплив Олени Пчілки на становлення Лесі Українки.

За результатами реалізації проєктів Оргкомітет конференції запросив до очної участі в заході 28 здобувачів освіти з Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Івано-Франківської, Львівської, Одеської, Полтавської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької областей. Серед них:

-Верьовкіна Марія, учениця 8-го класу Часовоярського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 17 Часовоярської міської ради Донецької області, керівниця – Давидова Ксенія Сергіївна, учитель української мови та літератури;

-Звагольська Алеся, учениця 10-го класу Ліцею зі структурним підрозділом гімназії № 6 Покровської міської ради Донецької області, керівниця – Колеснікова Юлія Сергіївна, учитель історії;

-Міщенко Данило, учень 11-го класу Слов’янського  закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 11 Слов'янської міської ради Донецької області, вихованець відділення історії КПНЗ «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді», керівник – Мицько Віктор Михайлович, учитель історії;

-Сухомлинов Андрій, учень 10-го класу Навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 - дошкільний навчальний заклад" Добропільської міської ради Донецької області», вихованець відділення історії КПНЗ «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді», керівниця – Тераніс Анжеліка Вікторівна, учитель історії.

В очному форматі участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Відомі українці. Олена Пчілка» узяв Сухомлинов Андрій             (м. Добропілля), тематичний напрям «Олена Пчілка в колі сучасників», він висвітлив співпрацю цієї видатної української письменниці з Марком Кропивницьким, драматургом, режисером та актором, у справі розбудови дитячого театру. Дитячі театри, засновані Марком Кропивницьким на хуторі Затишок Куп’янського повіту Харківської губернії та Оленою Пчілкою на хуторі Зелений Гай на околицях Гадяча Полтавської губернії, перетворилися на осередки патріотичного та морально-естетичного виховання українських дітей. 

Щиро вдячні відділу освіти Добропільської міської ради Донецької області за підтримку обдарованої учнівської молоді, створення умов для участі юних науковців у всеукраїнських заходах!

У дистанційному форматі взяли участь у конференції Верьовкіна Марія (м. Часів Яр), Звагольська Алеся (м. Покровськ), Міщенко Данило (м. Слов’янськ). У виступі Верьовкіної Марії за напрямом «Біографія Олени Пчілки в контексті епохи» було відображено громадсько-політичну позицію письменниці, її спротив політиці русифікації за часи царату та більшовицької диктатури. Зокрема школярка повідомила про обставини арешту Олени Пчілки більшовиками у 1920 р. за синьо-жовтий прапор, яким письменниця огорнула підгруддя Тараса Шевченка в Гадячі. Розповідаючи про творчу та громадську діяльність Олени Пчілки, Міщенко Данило зупинився на її публікаціях в часописі «Рідний край», де вона, редакторка та журналістка видання, встає на захист українських селян -‒ учасників Сорочинського повстання 1905 року. Звагольська Алеся проаналізувала вплив Олени Пчілки на становлення її славетної доньки Лесі Українки, показала спільні риси їхнього світогляду на прикладі памфлету Лесі Українки «Голос однієї ув’язненої» – спроби донести до французького (європейського) суспільства ще у 1896 р. правди про переслідування українців у Російській імперії. 

Дякуємо за розуміння та чуйність організаторам Всеукраїнської науково-практичної конференції «Відомі українці. Олена Пчілка», які надали юним донеччанам можливість долучитися до заходу в онлайн-форматі!    Сподіваємося на продовження співробітництва у справі виховання дітей і молоді на прикладах громадсько-політичних і культурних діячів – справжніх патріотів України!

1
1
2
2
3
3
4_Дист. відкриття
4_Дист. відкриття
5_Виступ Сухомлинова А.
5_Виступ Сухомлинова А.
6_Виступ Сухомлинова А.
6_Виступ Сухомлинова А.
7_Виступ Міщенка Д. дист.
7_Виступ Міщенка Д. дист.
8_Виступ Міщенка Д. дист.
8_Виступ Міщенка Д. дист.
9_Виступ Міщенка Д. дист.
9_Виступ Міщенка Д. дист.
10_Виступ Завгольської А. дист
10_Виступ Завгольської А. дист
11_Виступ Завгольської А. дист.
11_Виступ Завгольської А. дист.
12_Виступ Завгольської А. дист.
12_Виступ Завгольської А. дист.
13_Виступ Верьовкіної М. дист.
13_Виступ Верьовкіної М. дист.
14_Виступ Верьовкіної М. дист.
14_Виступ Верьовкіної М. дист.
15_Виступ Верьовкіної М. дист.
15_Виступ Верьовкіної М. дист.
16_Сухомлинов А. Тераніс А. В.
16_Сухомлинов А. Тераніс А. В.
17_Екскурсія_Замок Любарта
17_Екскурсія_Замок Любарта
18_Екскурсія_Замок Любарта
18_Екскурсія_Замок Любарта
19_Екскурсія_Музей Лесі Українки
19_Екскурсія_Музей Лесі Українки
20_Екскурсія_Музей Лесі Українки
20_Екскурсія_Музей Лесі Українки
21_Екскурсія_Музей Лесі Українки
21_Екскурсія_Музей Лесі Українки
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Упродовж 4–6 червня 2024 р. у м. Львів відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Україна очима молодих» (організатори – Національний Центр «Мала академія наук України» спільно з Львівською обласною Малою академією наук учнівської молоді). 13-й рік поспіль конференція збирає небайдужих представників обдарованої учнівської молоді з метою обговорення ідей розв’язання проблем, що постають перед українським суспільством в цілому та окремими регіонами.

На відбірковому етапі юні науковці підготували науково-дослідницькі проєкти за п’ятьма напрямами:

- екобізнес України: тренди та перспективи;

- локальні виміри російсько-української війни: історичний контекст;

- Україна та екологічні виклики воєнного часу;

- нові джерела енергії та енергоекономні технології: авторські розробки, досвід впровадження в регіоні;

- реформа децентралізації: роль місцевих краєзнавчих ресурсів у формуванні територіальної ідентичності громад (брендингу територій).

Оргкомітет конференції розглянув тези проєктів і запросив до очної участі в конференції 60 учасників із усієї України. Серед них – здобувачі освіти Донецької області:

Артем Кулініч, здобувач освіти 10 класу Добропільського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад» Добропільської міської ради, вихованець гуртка «Українська мова» ОЗШ «Юний дослідник» КПНЗ «ДОМАНУМ»;

Дмитро Коробов, здобувач освіти 10 класу Добропільського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад» Добропільської міської ради, вихованець гуртка «Фольклористика» ОЗШ «Юний дослідник» КПНЗ «ДОМАНУМ»;

Анастасія Мацюра, здобувачка освіти Опорного закладу загальної середньої освіти «Лідер» Краматорської міської ради Донецької області.

Кулініч Артем представив тези на секцію «Реформа децентралізації: роль місцевих краєзнавчих ресурсів у формуванні територіальної ідентичності громад (брендингу територій)», Коробов Дмитро та Мацюра Анастасія – на секцію «Локальний вимір російсько української війни: історичний контекст».

Участь юних донеччан у Всеукраїнській науково-практичній конференції  «Україна очима молодих» стала можливою завдяки наполегливій сумлінній праці самих дослідників та їхніх керівників – Кулініч Ольги Богданівни, Бавикіної Людмили Дмитрівни (Добропільський навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад» Добропільської міської ради), Мельник Ірини Романівни (Опорний заклад загальної середньої освіти «Лідер» Краматорської міської ради Донецької області).

 За сприянням відділу освіти Добропільської міської ради Донецької області Артем Кулініч і Дмитро Коробов взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Україна очима молодих» в очному форматі та отримали чудову можливість презентувати результати власних наукових пошуків, дискутувати щодо важливих питань державного та суспільного життя, поділитися своїми думками та ідеями з молоддю інших регіонів України.

Щиро дякуємо організатором конференції за створення майданчику для генерації ідей учнівської молоді – наукового майбутнього України!

08_06_24_1
08_06_24_1
08_06_24_2
08_06_24_2
08_06_24_3
08_06_24_3
08_06_24_4
08_06_24_4
08_06_24_5
08_06_24_5
08_06_24_6
08_06_24_6
08_06_24_7
08_06_24_7
08_06_24_8
08_06_24_8
08_06_24_9
08_06_24_9
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9