Надрукувати
Перегляди: 71

У вересні-жовтні 2020 року учні віком від 12 до 18 років, які ведуть дослідницьку діяльність у наукових секціях КПНЗ «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді», брали участь у І етапі ХІ Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України». Основні завдання заходу − сприяння виявленню та розвитку обдарованих вихованців, надання їм допомоги у виборі професії; створення умов для реалізації здібностей талановитих та обдарованих учнів; оновлення змісту, форм і методів роботи з обдарованою учнівською молоддю; пошук нових моделей організації науково-дослідницької діяльності.

Виставка відбулася за номінаціями: електроніка та приладобудування; матеріалознавство та перспективні технології; інформаційно-телекомунікаційні системи та технології; екологія та ресурсозбереження; технічна творчість та винахідництво; робототехніка та робототехнічні системи.

На розгляд журі було представлено 19 інноваційних проєктів у 6 номінаціях. Найбільшу кількість робіт (8) було подано в номінації «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології».

Серед активних учасників цьогорічної Виставки − учнівська молодь міст Маріуполя (7 проєктів) та Покровська (4 проєкти). Особливої уваги заслуговує також активна участь учнів Маріупольського технічного ліцею (м. Маріуполь), які представили 6 проєктів, та Покровського ліцею «Надія» (м. Покровськ) – 4 проєкти. Уперше в щорічній Виставці брала участь учнівська молодь закладів передвищої освіти − ДНЗ «Мирноградський професійний гірничий ліцей» (м. Мирноград) та Відокремлений структурний підрозділ «Слов’янський фаховий коледж Національного авіаційного університету» (м. Слов’янськ).

За висновками кваліфікованого журі, у складі якого працювали викладачі-науковці Донецького національного технічного університету (м. Покровськ), були визнані кращі проєкти в шести номінаціях. Із результатами І етапу ХІ Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України» можна ознайомитися на офіційному сайті закладу за посиланням http://www.man.dn.ua/index.php/zahody-menu/future-ukraine

Семеро учнів закладів загальної середньої освіти міст Курахове, Маріуполь, Селидове, Краматорськ, які стали переможцями у відповідних секціях, у листопаді 2020 року презентують науково-технічні проєкти у ІІ етапі Виставки.

Бажаємо вдалого виступу на змаганнях!